Szkolne Koło PCKDZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO KOŁA PCK w roku szkolnym 2014/2014

Opiekun - mgr Sylwia Włosek21.03.2014r.

Projekt „Trzymaj formę”

Prawdziwe życie to zdrowe życie - wiedzą o tym uczniowie.

   Projekt „Trzymaj formę” realizowany jest w Gimnazjum w Łucce po raz ósmy. Jego celem jest promocja zdrowego stylu życia, a więc zasad zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Uczniowie wszystkich klas naszej szkoły aktywnie w nim uczestniczyli.
   W ramach programu odbyły się lekcje tematyczne z biologii, techniki, wychowania fizycznego oraz godziny wychowawcze. Uczniowie z klas I-III przystąpili też do konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia, 20140321TrzymajForme odbył się w dniu 18 marca 2014 r. Laureaci to:
20140321TrzymajForme I miejsce - Małgorzata Zgodzińska z klasy IIB,
II miejsce - Natalia Plewka z klasy IIIA,
III miejsce - Agata Mitrus, Katarzyna Malesa z klasy IIB.
Wyróżnienia otrzymali Angelika Karwat z klasy IIA i Arkadiusz Urban z klasy IIIB
   Każda klasa wykonała także plakaty zachęcające do zdrowego odżywiania i aktywnych form spędzania wolnego czasu. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło podczas finałowej imprezy pod hasłem „Trzymaj formę wiosną”, która miała miejsce 21 marca. I miejsce zajęła klasa IIIB, II miejsce - klasa IB, klasa IA, III miejsce- klasa IIIA. Tego dnia odbyło się także spotkanie uczniów klas pierwszych z panią dietetyk Marzeną Chudek. Dziewczęta i chłopcy poznali sposoby przygotowywania odżywczych, a jednocześnie smacznych posiłków. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów.
   Część sportowa projektu „Trzymaj formę” rozpoczęła się od powitania gości przez pana dyrektora Stanisława Janusza Rogalę. Następnie pani Mirosława Orlik - pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubartowie - przywitała młodzież. Głos zabrały również pani Sylwia Włosek - koordynator projektu i Angelika Karwat - przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Potem inicjatywę przejęli prowadzący imprezę uczniowie: Wiktoria Zarzeczna i Adrian Mazurek. Przy żywiołowym dopingu uczniów odbył się III Wiosenny Turniej Siatkówki. Zebrani mogli także posilić się smacznymi i zdrowymi ciastami z owocami. Przeprowadzono ponadto konkurs na przebranie za Panią Wiosnę. I miejsce zajął Łukasz Matejczuk z klasy IB, II miejsce - Sandra Marciniak z klasy IIIB, III miejsce - Hubert Józwiak z klasy IIA.
   Obchody zdrowego Pierwszego Dnia Wiosny zakończyły się wręczeniem przez Dyrektora dyplomów za zajęcie I miejsca w III Wiosennym Turnieju Siatkówki zwycięskiej drużynie z klasy IIIA.


Zobacz galerię zdjęć...
SW

Gimnazjum w Łucce - w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa

Z wizytą w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lubartowie

   Przedstawiciele Szkolnego Koła PCK w składzie: Weronika Włosek, Wiktoria Bystrzycka, Paulina Kot i Natalia Sadurska, wraz z opiekunem panią Sylwią Włosek wybrali się z wizytą do stacji krwiodawstwa w Lubartowie w dniu 23 stycznia b.r.
   Zostaliśmy bardzo życzliwie i profesjonalnie przyjęci przez pracowników. Mieliśmy przygotowane pytania, które skierowaliśmy do pana doktora. Oto kilka z nich:
„ W jakim wieku można zostać krwiodawcą?”, „Dlaczego warto zostać krwiodawcą i komu można pomóc?, „ W jaki sposób przebiega pobranie krwi i jak się do tego przygotować?” oraz wiele innych , które wynikały z prezentacji pana doktora.Następnie zostaliśmy poproszeni o obserwację samego pobrania krwi od pacjentki. Na koniec pozwolono nam usiąść na próbę na fotelu do pobrania.Nasze miny wskazywały, że nie jest to takie już stresujące.
   Po ciekawej i pouczającej lekcji dostaliśmy batoniki i napoje na wzmocnienie, a także wiele ulotek informacyjnych na temat krwiodawstwa.


Zobacz galerię zdjęć...
SW

PCK PCK

Akcja „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”

  W dniach od 9- 18 grudnia b,r, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, pod patronatem medialnym Radia Lublin. Utworzyliśmy sztab nr 502, a jego szefem została pani Sylwia Włosek. Zebrane dary zostały przekazane do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubartowie, który przekazał rodzinom potrzebującym.
  Łącznie zebraliśmy: żywność - 21 kg, artykuły szkolne i papiernicze, książki, środki czystości, zabawki i odzież. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubartowie przekazał zebrane dary 7 rodzinom potrzebującym. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy!

Sylwia Włosek


PCK

Gminny konkurs wiedzy dotyczącej tematyki HIV/AIDS

  Uczniowie z klas I i III zostali zaproszeni do udziału w gminnym konkursie wiedzy z zakresu HIV/AIDS w Gimnazjum w Skrobowie w dniu 9 grudnia.Konkurs ten został zorganizowany we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Lubartowie. Rywalizowały ze sobą dwie szkoły - nasze gimnazjum i Gimnazjum w Skrobowie.
  Młodzież miała za zadanie rozwiązać test wiedzy o powyższej tematyce. Konkurencja ta okazała się niezmiernie wyrównana. Do wyłonienia ostatecznych czołowych miejsc konieczna była dogrywka ustna przed komisją konkursową.
  Nasza uczennica, Paulina Tomaszewska z klasy III, do dogrywki przystąpiła aż dwukrotnie i zajęła III miejsce w całym konkursie. Wykazała się dużą wiedzą i logiczną interpretacją na dany temat. Otrzymała dyplom i nagrodę książkową. Tuż za nią uplasowała się uczennica Adriana Woźniak z klasy III. Aby dodać otuchy pozostałym uczniom, poinformowano, iż test był na poziomie szkoły średniej. Zwycięzcom gratulujemy!

Sylwia Włosek


Andrzejkowy kiermasz ciast

  Podczas dyskoteki andrzejkowej 28 listopada w naszej szkole odbył się kiermasz ciast. Młodzież chętnie przyniosła swoje wypieki, w tym ciasta i babeczki. Zebrani okazali duże zainteresowanie, a dochód z kiermaszu został przekazany na adopcję serca.

Sylwia Włosek


PCK

Obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą i Dnia Bez Tytoniu

  W listopadzie zajęliśmy się tematyką cukrzycy oraz antynikotynową. W związku z tym w III tygodniu miesiąca chętni uczniowie wykonali plakaty, ulotki, prezentacje multimedialne dotyczące choroby cukrzycy oraz tematyki antynikotynowej.
Ponadto młodzież wzięła udział w klasowym konkursie wiedzy „Nikotyna moim wrogiem”, podczas którego mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z tego zakresu. Na koniec sporządzono gazetki tematyczne.


Sylwia Włosek


PCK

Czerwonokrzyski kiermasz ciasta i owoców

  Miesiąc październik poświęcony był problematyce głodu, w związku ze Światowym Dniem Żywienia i Walki z Głodem, obchodzonym w dniu 16 października. Koło PCK postanowiło zorganizować w dniu 24 października czerwonokrzyski kiermasz ciasta i owoców. Uczniowie wykazali się dużą aktywnością i chętnie przynieśli upieczone ciasta, babeczki i owoce podczas dyskoteki otrzęsinowej.
  Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem, a wypieki i owoce były przepyszne. Dochód z kiermaszu został przekazany na adopcję serca dziewczynki Divane – Sandrine.

Sylwia Włosek


PCK

Akcja „Wyprawka dla Żaka”

  W miesiącu wrześniu b.r. członkowie koła PCK wraz z pozostałymi uczniami wzięli udział w akcji pod hasłem „Wyprawka dla Żaka”. Celem była zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z rodzin potrzebujących.
  Wśród zebranych artykułów były zeszyty, nożyczki, ołówki, długopisy, farby, gumki, flamastry, kredki, plastelina, ekierki. Protokół zbiórki sporządził skład zarządu koła.Powyższe dary przekazaliśmy do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubartowie.

Sylwia Włosek


PCK

Wybory do Zarządu SK PCK

  W dniu 13 września 2013 r. odbyły się w naszej szkole wybory do zarządu SK. PCK. W wyborach wzięło udział 16 członków, którzy zgłosili następujących kandydatów: Sarę Kusio, Paulinę Kot, Marcina Ferenca i Daniela Sadurskiego.
  Po I turze głosy zostały rozdzielone między Marcina Ferenca (4), Paulinę Kot (4) i Daniela Sadurskiego (5). Ostatecznie w II turze zwyciężył Daniel Sadurski z liczbą 5 głosów i został przewodniczącym. Zastępcą został Marcin Ferenc, a sekretarzem Paulina Kot. Nad całością wyborów czuwała komisja w składzie: Weronika Peterwas i Edyta Łukasiewicz, których zadaniem było zebranie i przeliczenie głosów. Następnie opiekunka SK PCK pani Sylwia Włosek przedstawiła plan pracy koła i przypisała określone zadania członkom koła.

Sylwia Włosek
Powrót na stronę główną