Archiwum Gimnazjum w ŁucceRok szkolny: 2012/2013
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Gimnazjum w Łucce - 20130628ZakonczenieRoku

   W piątek 28 czerwca 2013r. uczniowie Gimnazjum w Łucce pożegnali się ze szkołą na czas wakcji
- rok szkolny 2012/2013 został zakończony!


Zobacz galerię zdjęć...

G. Szczerepa

Wieczorek pożegnalny klas III - 2013

Gimnazjum w Łucce - 20130622Wieczorek

   W sobotę 22 czerwca 2013r. uczniowie Gimnazjum w Łucce rocznik 1997 pożegnali się ze szkołą balem absolwenta. Młodzież, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście bawili się wyśmienicie ...


Zobacz galerię zdjęć...

G. Szczerepa

VI Festiwal Piosenki Europejskiej Łucka 2013

Festiwal 2013    Dnia 22 maja 2013 r. w murach naszego Gimnazjum odbył się VI Festiwal Piosenki Europejskiej Łucka 2013, zorganizowany przez nauczycieli języków obcych Ewę Baran i Agnieszkę Bajda.
Uczniowie z sześciu gimnazjów: w Skrobowie, Ostrówku, Woli Sernickiej, Przytocznie, Ostrowie Lubelskim i Łucce zaprezentowali utwory w języku angielskim, niemieckim i polskim.
Nad przebiegiem całego festiwalu i wyłonieniem laureatów pracowało jury w składzie: Marta Migal, Andrzej Skórski, Tomasz Brogowski. Jury oceniało kulturę sceniczną, dobór repertuaru, interpretację utworu oraz umiejętności językowe i wokalne uczestników.
Podczas kiedy jury podejmowało decyzję o przyznaniu nagród odbył się koncert naszej absolwentki Aleksandry Budzyńskiej oraz kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony jest na edukację Divane Banji z Kamerunu w ramach akcji „Adopcja serca”.
Festiwal 2013 Po naradzie jury przedstawiło wyniki:
  W kategorii piosenka angielska:
I miejsce – Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim,
II miejsce- Gimnazjum w Skrobowie,
III miejsce- Gimnazjum w Przytocznie
  W kategorii piosenka niemiecka:
I miejsce – Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim,
II miejsce – Gimnazjum w Skrobowie,
III miejsce – Gimnazjum w Woli Sernickiej
  W kategorii piosenka polska:
I miejsce – Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim,
II miejsce – Gimnazjum w Łucce,
III miejsce - Gimnazjum w Przytocznie
 Laureaci otrzymali statuetki i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.
VI Festiwal Piosenki Europejskiej odbył się w miłej i sympatycznej atmosferze. Dyrektor, nauczyciele języków obcych i społeczność naszego Gimnazjum zapraszają za rok, na kolejną przygodę z Festiwalem.


Zobacz galerię zdjęć...      
EB

Czwartki Lekkoatletyczne

Gimnazjum w Łucce - Czwartki Lekkoatletyczne

   Sukces Gimnzjum w Łucce podczas Czwartków Lekkoatletycznych.


Zobacz galerię zdjęć...


Gimnazjum w Łucce na Paradzie Schumana

Gimnazjum w Łucce na Paradzie Schumana

   W sobotę 11 maja 2013r. uczniowie Gimnazjum w Łucce brali udział w Paradzie Schumana. Wyjazd do Warszawy zorganizowany został w ramach działalności szkolnego Klubu Europejskiego „EUROSA”. Doszedł on do skutku dzięki życzliwości sponsorów, którym w tym miejscu serdecznie dziękujemy.
   


Zobacz galerię zdjęć...      
ML, FOTO A. Woźniak

Gimnazjaliści z Łucki
na Wojewódzkim Turnieju BRD

BRD 2013    W dniu 9 maja 2013r w Łęcznej odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Powiat lubartowski reprezentowali uczniowie Gimnazjum w Łucce w składzie: Daria Sagan, Krzysztof Budka i Mariusz Kozdroń, pod opieką p. Katarzyny Dawidek. W Turnieju uczestniczyło 19 drużyn z województwa lubelskiego. Uczniowie rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego i wykonywali zajęcia praktyczne tj. jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz torze przeszkód. Wykonywali również zadania z pierwszej pomocy.
   W klasyfikacji końcowej uplasowaliśmy się na V miejscu, co należy uznać za sukces biorąc pod uwagę fakt, że w turnieju wzięło udział 19 drużyn wyłonionych wcześniej w eliminacjach powiatowych. Na uwagę zasługuje fakt, że nasza drużyna wyprzedziła ubiegłorocznego mistrza województwa lubelskiego, który uplasował się tuż za nami na VI miejscu. Miła niespodzianka spotkała naszych uczniów, którzy od organizatorów otrzymali puchar, dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego.


Zobacz galerię zdjęć...      
KD

Turniej Ligi SumiBOT 2013

SumiBOT 2013

Zobacz galerię zdjęć...      
FOTO: A. Woźniak IIb

I miejsce w powiecie - Gimnazjaliści z Łucki na Turnieju BRD

   W dniu 19 kwietnia 2013r w Lubartowie odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasze gimnazjum reprezentowali: Daria Sagan, Krzysztof Budka i Mariusz Kozdroń. W Turnieju uczestniczyło 8 drużyn z gimnazjów powiatu lubartowskiego. Uczniowie rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego i wykonywali zajęcia praktyczne tj. jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz torze przeszkód. Wykonywali również zadania z pierwszej pomocy.
BRD 2013    Klasyfikacja końcowa w kategorii gimnazjum wygląda następująco:
I miejsce - Gimnazjum w Łucce
II - Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim
III - Gimnazjum w Ostrówku
 W klasyfikacji indywidualnej
nie oddaliśmy żadnego miejsca z podium:
I miejsce - Daria Sagan
II miejsce - Krzysztof Budka
III miejsce - Mariusz Kozdroń
9 maja 2013r nasze gimnazjum będzie reprezentowało powiat lubartowski w eliminacjach wojewódzkich Turnieju BRD.


KD

I miejsce w gminie na Turnieju BRD

Gimnazjum w Łucce - BRD
Sukces Gimnzjum w Łucce podczas gminnego etapu Turnieju BRD.

Zobacz galerię zdjęć...


„Niepokorni – niezłomni – wyklęci.
W hołdzie żołnierzom wyklętym”

Konkurs 2013    „Fundacja Niepodległości przy udziale takich partnerów jak Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Powstania Warszawskiego i Ośrodka „Karta” ogłosiła rok 2013 Rokiem Pamięci Żołnierzy wyklętych. Z tej okazji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach 16.04.2013 r. odbyła się uroczystość, której celem było przybliżenie młodzieży losów żołnierzy podziemia antykomunistycznego, stawiających opór próbie sowietyzacji Polski.”http://zspniemce.eu/
Konkurs 2013    W ramach projektu odbył się multimedialny konkurs historyczny. Podczas uroczystości zwycięscy odebrali nagrody ufundowane przez Starostę Lubelskiego oraz Fundację Niepodległości. Do udziału w tej cennej lekcji historii zgłosili się uczniowie Gimnazjum w Łucce. Przygotowali prezentacje multimedialne i filmy na temat "Żołnierzy wyklętych". Paulina Tomaszewska zajęła II miejsce w konkursie i otrzymała nagrodę.


      
ML

Misterium Paschalne 2013

Wielkanoc 2013    Dnia 27 marca b.r. w naszym Gimnazjum odbyło się Misterium przygotowane przez uczniów klasy IIIa pod kierownictwem pani Anety Głębockiej-Wysok.
Uczniowie wywołali ogromne emocje wśród widowni. Opowiadając o Męce Jezusa Chrystusa recytowali poezję ks. Jana Twardowskiego przeplatane pieśniami kościelnymi.  Na tak uroczyście przygotowany apel przybyli zaproszeni goście: p. Sławomir Mazuś oraz p. Anna Kozdroń, grono pedagogiczne oraz uczniowie.
Zobacz galerię zdjęć...      

D. Sagan; FOTO: Szczerepa G.; Mazurek A.

Dzień Wiosny 2013

Pierwszy Dzień Wiosny

   Dnia 20 marca 2013 roku odbył się II Turniej Piłki Siatkowej z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Już drugi rok w naszej szkole organizowana jest taka impreza. Każda z klas wyłoniła najlepszych zawodników, którzy wspólnymi siłami walczyli o jak najlepsze miejsce. Na ten dzień obowiązkiem wszystkich klas było przygotowanie plakatu o tematyce zdrowego odżywiania, a także transparentu, który miał na celu dopingowanie i motywowanie drużyny. Tym razem zamiast wyboru Maskotki Klasy odbyły się wybory Najsympatyczniejszej Pani Wiosny. Zgodnie z nazwą święta uczniowie poszczególnych klas przygotowali swoje kandydatki do tego tytułu. W czasie rozgrywek można było zagłosować na 'ulubioną Wiosnę', a zwycięzcą został uczeń klasy IIIb -Jakub Kardasz. Przed rozpoczęciem meczu finałowego odbył się konkurs na najlepszy plakat o tematyce zdrowotnej, organizowany we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Lubartowie. Komisja, w składzie której znajdowała się przedstawicielka tej instytucji, mgr M. Orlik, wyłoniła zwycięzców i wręczyła nagrody. Na zakończenie każdy dostał po symbolicznym cukierku, aby z uśmiechem przywitać tę piękną porę roku.


Zobacz galerię zdjęć...      
Autorzy: Szczerepa G.; Mazurek A.

Walentynki 2013

Walentynki 2013    W dniu 31.01.2013r. w naszej szkole odbyły się Walentynki czyli z (ang. Valentine' s Day). Jest to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego i zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne, a także obdarowywanie się drobnymi upominkami. Właśnie z tej okazji w naszej szkole działała Poczta Walentynkowa i każdy z uczniów miał możliwość wysłania sympatycznej niespodzianki. Samorząd Uczniowski zorganizował okazji dyskotekę, na której zostali wybrani Król i Królowa Balu. Uczniowie mogli też skorzystać z różnego rodzaju gier i zabaw przygotowanych przez prowadzących. Dyskotece jak zwykle towarzyszył kiermasz ciast, z którego dochód został przeznaczony na cel charytatywny.


Zobacz galerię zdjęć...      
Przygotowała S. Marciniak; FOTO:A. Mazurek IIa, A. Woźniak IIb, G. Szczerepa III

Podsumowanie I semestru 2012/2013r.

2013 Podsumowanie semestru

Zobacz galerię zdjęć...      
Autorzy: A. Mazurek IIa, A. Woźniak IIb, G. Szczerepa III

Jasełka 2012

Jasełka 2012    Święta Bożego Narodzenia, to czas dobroci, pełen radości, przebaczania i miłości. Dlatego w ostatnim dniu zajęć szkolnych przed Bożym Narodzeniem, w naszym gimnazjum został organizowany apel, podczas którego mogliśmy poczuć przedsmak świąt.
   Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: p. Andrzej Ochalski, siostry zakonne z Jadwinowa, przedstawiciele Rady Rodziców. Jasełka zostały przygotowane przez uczniów klas drugich i trzecich pod opieką pani Anety Głębockiej-Wysok. Nawiązywały one treścią do współczesności, opowiadały o zagubieniu w codziennej krzątaninie oraz poszukiwaniu dobra i miłości we współczesnym świecie. Uczniowie wykazali się wspaniałą grą aktorską.


Zobacz galerię zdjęć...      
D. Sagan; FOTO A. Woźniak IIb

Jasełka w Jadwinowie

Jasełka w Jadwinowie 2012

Gimnazjaliści z Łucki pod opieką p. Patrycji Mysiak odwiedzili przed Świętami Bożego Narodzenia podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Jadwinowie. Przedstawili Jasełka oraz wręczyli drobne własnoręcznie przygotowane upominki.


Zobacz galerię zdjęć...      
FOTO A. Woźniak IIb

Andrzejki 2012

Andrzejki 2012

Zobacz galerię zdjęć...      
Autorzy: A. Mazurek IIa i A. Woźniak IIb

Święto Niepodległości 2012

Świeto Niepodległości 2012

Zobacz galerię zdjęć...      
Autorzy: A. Mazurek IIa i A. Woźniak IIb

Ślubowanie klas pierwszych

Ślubowanie 2012    Dnia 25 października 2012 r., obyło się ślubowanie klas pierwszych. Nowi członkowie naszej społeczności gimnazjalnej złożyli uroczystą przysięgę i zaprezentowali krótką część artystyczną. Wychowawcami klas najmłodszych w naszym Gimnazjum są: Ewa Baran - wychowawca klasy IA, Adam Wasak – wychowawca klasy IB. Zgodnie z tradycją po południu odbyły się „otrzęsiny klas pierwszych” przygotowane przez Samorząd Uczniowski naszego gimnazjum. Młodzież klas pierwszych poddana została wielu próbom m.in. zręczności i wytrzymałości. W drzwiach sali gimnastycznej „kociaki” udekorowani zostali specjalnymi malowidłami na twarzy. Po emocjonujących rozgrywkach zarówno uczniów jak też wychowawców klas pierwszych odbyła się dyskoteka, podczas której miał miejsce kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony był na akcję „Adopcja serca”.


Zobacz galerię zdjęć...      
EB