Archiwum Gimnazjum w ŁucceRok szkolny: 2011/2012
Wieczorek

Wieczorek pożegnalny klas trzecich.

   Dnia 23 czerwca 2012 r. odbył się wieczorek pożegnalny klas trzecich. Impreza rozpoczęła się uroczystym polonezem. Chwile później uczniowie wspólnie z rodzicami i nauczycielami rozpoczęli zabawę na parkiecie. Pierwszym tańcem zaszczycił nas Pan Dyrektor, który poprosił do tańca jedną z absolwentek. W trakcie zabawy uczennica Aleksandra Budzyńska wykonała utwór pt. „Ale to już było”. Wszyscy świetnie się bawili i na pewno będą mile wspominać ostatnie chwile w szkole.


Zobacz galerię zdjęć...      
Autorzy: Uczniowie klasy IIIA.
-->

Festiwal Piosenki Europejskiej

Festiwal Piosenki Europejskiej    Dnia 15 czerwca 2012 roku w Gimnazjum w Łucce odbył się Festiwal Piosenki Europejskiej. Zaproszeni zostali uczniowie ze Skrobowa, Niemiec, Woli Sernickiej, Ostrówka. Festiwal został otwarty przez Dyrektora Gimnazjum w Łucce Stanisława Janusza Rogalę.
Wszyscy zaprezentowali piosenki śpiewane w trzech językach: niemieckim, angielskim i oczywiście polskim. Naszą szkołę reprezentowali: Noemi Pucek, Magda Mazurek, Ola Budzyńska i zespół z klasy pierwszej o nazwie „Jarzębinki”. Była to udana i wesoła impreza muzyczna. Wykonawcy dali z siebie wszystko śpiewając piosenki. Repertuar utworów był bardzo zróżnicowany. Publiczność na widowni brawami dziękowała za udane występy.
Festiwal Piosenki Europejskiej Jury z przewodniczącym dyrektorem Stanisławem Januszem Rogalą miało trudny wybór aby spośród uczestników wyłonić zwycięzców, więc jego obrady trwały długo. W tym czasie można było posłuchać muzyki. Po wyłonieniu laureatów przewodniczący jury, dyrektor Gimnazjum w Łucce wręczył nagrody. Zwycięzcą została szkoła w Niemcach. Na drugim, bardzo dobrym miejscu uplasowała się szkoła w Łucce. Trzecie miejsce na podium zajęła szkoła z Woli Sernickiej.
W trakcie festiwalu można było kupić babeczki i napoje, z których pieniądze zostały przeznaczone na cele charytatywne. Na zakończenie festiwalu ponownie wystąpił zespół Jarzębinek ze swoim utworem "Koko-Koko Euro Spoko".
Za rok zapewne ponownie odbędzie się u nas kolejny Festiwal Piosenki Europejskiej, a więc do zobaczenia za 12 miesięcy.

GA

Pokazy chemiczne

Pokazy chemiczne    Dnia 23 marca w naszej szkole odbyły się pokazy chemiczne które zostały przygotowane w ramach projektu organizowanego w gimnazjum przez uczniów z klasy II A, pod nadzorem pani Iwony Andrzejkiewicz. Na pokazach pokazano wiele ciekawych, kolorowych, a nawet wybuchowych fizyczno-chemicznych eksperymentów.
Pokaz został przedstawiony dzieciom z klasy 1 Szkoły Podstawowej w Łucce. Zaproszony został również pan dyrektor mgr Janusz Rogala. Zaproszeni mogli (z małą pomocą) spróbować wykonać doświadczenie. Goście (jak i sami uczestnicy) w ciągu jedno-godzinnego pokazu poznali ciekawe oblicze trudnych dziedzin nauki, jakimi są fizyka i chemia.
Udział w pokazie brali: Daria Sagan, Paulina Zarzycka, Katarzyna Zgodzińska, Dorota Puchacz, Gabriela Szczerepa, Kamila Błaszczak, Patryk Żmuda.


Zobacz galerię zdjęć...      
GA

Trzymaj Formę

Trzymaj Formę    W dniach 8 – 9 marca 2012 r. odbył się finał akcji promującej zasady zdrowego stylu życia pod hasłem „Trzymaj formę”. Przed przygotowaniami tej akcji miała miejsce rozmowa diagnozująca z panią pielęgniarką szkolną A. Sidor oraz wywiady z uczniami i ich obserwacje. W wyniku wymienionych wyżej okazało się, że problemami występującymi w naszej szkole są: nieprawidłowe odżywianie, brak aktywności fizycznej i zaniedbywanie higieny osobistej. Wszystko to ma znaczący wpływ na harmonijny rozwój umysłowy i fizyczny młodego człowieka. Akcja ta miała więc na celu większe rozpropagowanie wśród młodzieży wiedzy na temat jak duży wpływ na zdrowie ma zbilansowane odżywianie i aktywny wypoczynek (oraz rozbudzenie w uczniach kreatywności). Uczennice (m. in. Klaudia Gontarczyk, Małgorzata Radkiewicz wraz z nauczycielami p. B. Szypulską, p. dyr. Stanisławem Rogalą oraz p. A. Wasakiem) na zakończenie projektu przygotowali różnego rodzaju konkurencje dla klas I - III gimnazjum. W dniu 8 marca uczniowie pisali test z zakresu wiedzy o zdrowym stylu życia, oddali do oceny jury przepisy w formie plakatów na ciekawe i pożywne drugie śniadanie, hasła promujące zdrowy styl życia. Dnia 9 marca brali udział w konkurencjach sportowych. Pod uwagę także brano plakaty, hasła i test. Każdy z uczniów biorących udział dostał mały upominek.

GA

Otrzęsiny klas pierwszych

Otrzęsiny klas pierwszych    Dnia 7 października 2011 r, jak nakazuje tradycja, odbyły się w naszej szkole „otrzęsiny klas pierwszych”, przygotowane przez Samorząd Uczniowski wspierany przez p. Ewę Budzyńską-Filipowicz.
   Uroczystość prowadziły Paulina Grudzień i Aleksandra Budzyńska. Młodzież klas pierwszych została poddana wielu próbom m.in. wytrzymałości, zręczności i mądrości. Już przed wejściem pierwszoklasistów na salę gimnastyczną, gdzie odbywała się cała impreza, uczniowie zostali "naznaczeni" pasem i udekorowani specjalnym malowidłem na twarzy przypominającym domowego kota. Zadaniem rozpoczynającym zabawę było zjedzenie "eksra" kanapek i wypicie "wspaniałego" wywaru. Następnie „kociaki” i ich wychowawcy wykazali się wielką pomysłowością w wykonaniu herbu klasy. Ostatnia konkurencja była "najsłodsza" - kandydaci z każdej klasy musieli wypić kisiel na czas, oczywiście bez pomagania sobie rękami. Pierwszoklasiści wykazali się wieloma zdolnościami i umiejętnościami. Udowodnili, że mogą zostać zaliczeni w poczet uczniów Gimnazjum w Łucce.
   Po tych wszystkich pasjonujących i emocjonujących rozgrywkach odbyła się dyskoteka integracyjna połaczona z akcją charytatywną. Nasz wolontariat pod opieką pani P. Mysiak sprzedawał smakołyki np. babeczki, ciasteczka itp., czego celem było zebranie jak największej sumy pieniędzy dla naszej rówieśniczki Mariny Singa z Kamerunu. Otrzęsiny okazały się świetną imprezą szkolną. Pokazały, jak dobrze można się bawić i spędzać czas wolny.


Zobacz galerię zdjęć...    
Aleksandra Foltyn, Natalia Szczepaniak kl. I

Ślubowanie klas I

2011 ślubowanie klas I

   Dnia 07.10.2011r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas I. Uroczystość zapoczątkowało przemówienie pana Dyrektora Stanisława Janusza Rogali oraz zaproszonego gościa pana policjanta. Następnie nasi młodzi uczniowie złożyli uroczystą przysięgę i przedstawili przygotowaną przez nich część artystyczną. Wychowawcami najmłodszych klas w naszym gimnazjum są: pani Patrycja Mysiak oraz pani Ewa Wiącek.


Zobacz galerię zdjęć...    
Katarzyna Zgodzińska kl. I

Konkurs Teatrów Obcojęzycznych

Konkurs Teatrów Obcojęzycznych    Dnia 24 maja br. w Gimnazjum w Woli Sernickiej odbył się konkurs teatrów w języku angielskim/niemieckim. W klasyfikacji gimnazjalnej zmagały się m.in. Gim. nr 2 w Lubartowie, Gim. w Woli Sernickiej, nasze Gimnazjum, Gim. w Nowej Woli. Mogliśmy zobaczyć bajki takie jak: „Roszpunka” (w jęz. niemieckim), „Calineczka” (w jęz. angielskim), „Czerwony Kapturek” (w jęz. niemieckim), „Królewna Śnieżka”(w jęz. angielskim) i skecz w wykonaniu naszej szkoły pt. „Two Soups”(w jęz. angielskim).
Konkurs Teatrów Obcojęzycznych Wszyscy zaprezentowali się na wysokim poziomie, więc ciężko było ocenić komu przyznać pierwsze miejsce. Podczas narad Jury, widownią ‘zajęło się’ dwóch uczniów z Gim. w Woli Sernickiej grając na gitarach i śpiewając piosenki w języku angielskim. Po przerwie ogłoszono wyniki: 1 miejsce dla jednej z dwóch grup z Gim. nr 2 w Lubartowie za „Czerwonego Kapturka”. 2 miejsce zajęła druga grupa z tegoż samego Gim. z przedstawieniem pt. „Calineczka”. Nasza szkoła zajęła 5 miejsce. Z każdej grupy wyróżniono też jednego aktora. Po przyznaniu nagród zrobiono pamiątkowe zdjęcia.
Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze, i za rok na pewno z przyjemnością odwiedzimy Wolę Sernicką, już z większym doświadczeniem i nowym zapałem do pracy, i może z lepszymi wynikami ;)

Noemi Pucek kl.II

Zawody międzyklasowe w siatkówkę

    Dnia 15.03.2012 roku w naszej szkole odbyły się zawody w siatkówkę. Każda z klas wyłoniła najlepszych siatkarzy. Poszczególne klasy przygotowały rónież transparent oraz maskotkę.
Pierwszym etapem zawodów było zaprezentowanie swojej drużyny, transparentu oraz maskotki. Następnie szkolne cheerleaderki bawiły nas swoim uroczym tańcem. Wszyscy byli nimi zafascynowani.
Gdy wreszcie rozpoczęły się zawody - mieliśmy okazję obserwować twardą walkę. Drużynom pomagał wspaniały doping. Po dwugodzinnym starciu dwie drużyny doszły do finału. Była to ,,IIb’’ i ,,IIIa’’. Te dwie drużyny walczyły ze sobą jak dwa lwy. Jednak drużyna klasy ,,IIb’’ zwyciężyła w pięknym stylu. Cała szkoła świetnie się bawiła dzięki dobrej muzyce oraz emocjom, jakich dostarczyli nam zawodnicy.


Opracował Arkadiusz Urban klasa Ib.

Sukces naszych tenisistów stołowych

   Dnia 24.02.2012r. w Szczebrzeszynie odbyła się wojewódzka gimnazjada w tenisie stołowym. Udział w niej brała drużyna chłopców z Gimnazjum w Łucce, która zajęła 2 miejsce. Aby dostać się na zawody szczebla wojewódzkiego nasza drużyna musiała przejść etap gminny, powiatowy oraz rejonowy. We wszystkich trzech etapach byliśmy mistrzami. Naszą szkołę reprezentowali: Marcin Reszka, Adam Drzewiecki i Bartosz Urban. Opiekunem był pan Adam Wasak.
W pierwszym meczu pokonaliśmy drużynę z Żółtanców. Poszło nam gładko i zwyciężyliśmy 3:0. W półfinale zmierzyliśmy się z zespołem Stróży. Po zaciętej walce wygraliśmy 3:2. Drużyną nie do przejścia okazał się Tarnogród, który ograł nas bez większych problemów. W meczu o drugie miejsce odrodziliśmy się jednak i pokonaliśmy zespół z Ryk 3:1.
Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych.

Bartosz Urban kl.I

"Ojczyste Śpiewanie"

    Dnia 16 listopada 2011 roku w Kurowie odbywał się VIII  Przegląd Piosenki Niepodległościowej "Ojczyste Śpiewanie".
Wzięło w nim udział 19 solistów, 10 zespołów wokalnych z 9 szkół podstawowych i 8 gimnazjów.
Jego celem było upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży piosenki patriotycznej i niepodległościowej oraz treści patriotycznych w repertuarze młodych wykonawców.
W wyniku przesłuchań komisja wyłoniła najlepszych w poszczególnych kategoriach.
W kategorii: soliści, grupa wiekowa 14-16 lat:
III miejsce - Aleksandra Budzyńska
z Gimnazjum w Łucce - opiekun: p. Ewa Wiącek.
W kategorii: zespoły wokalne, grupa wiekowa 14-16 lat:
II miejsce - "La viva"
z Gimnazjum w Łucce - opiekun p. Ewa Wiacek.


Opracowała Ewa Wiącek

"Żeby Polska była Polską"

    W dniach 27-28 października 2011 roku odbywały się w Puławach przesłuchania uczestników bioracych udział w VIII  Przeglądzie Poezji, Prozy i Piesni Niepodległościowej "ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ".
Komisja po przesłuchaniu ogółęm 396 wykonawców, w tym 14 solistów-wokalistów przyznało w kategorii młodzieżowych solistów-wokalistów (gimnazjum i liceum): III miejsce dla uczennicy z Gimnazjum w Łucce ALEKSANDRY BUDZYŃSKIEJ, której opiekunem jest p. Ewa Wiącek.
   Nagrodzonym recytatorom, wokalistom i zespołom, bioracym udział w koncercie laureatom, który odbył się dnia 11 listopada 2011 roku, jury przyznało wycieczkę do Muzeum w Łańcucie. Wyjazd nastąpił 19 listopada br. Wycieczkę ufundował Urząd Miasta Puławy.


Opracowała Ewa Wiącek

"Jan Paweł II - nasz papież"

    18 października 2011 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Lubartowie został rozstrzygnięty XI Powiatowy Konkurs Plastyczny "Jan Paweł II - nasz papież"
Na konkurs nadesłano 733 prace z miasta Lubartowa, Lublina oraz powiatu lubartowskiego. Konkurs obejmował kategorie wiekowe: przedszkolaki, szkoły podstawowe kl. I-III i IV-VI oraz gimnazja.
   W kategorii: "gimnazjum" - nasza uczennica Małgorzata Radkiewicz z kl. IIIA Gimnazjum w Łucce otrzymała nagrodę główną - opiekunem jest p. Ewa Wiącek
   Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów nastapiło dnia 20.10.2011 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Lubartowie.


Opracowała Ewa Wiącek

Dzień Edukacji Narodowej 2011

    Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić. W podziękowaniu za trudną pracę i wskazanie właściwej drogi, dyrektor Gimnazjum życzył dużo wytrwałości, sukcesów zawodowych, jak również uśmiechu każdego dnia.
   Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Gimnazjum w Łucce odbyła się uroczystość, którą rozpoczęły życzenia pana dyrektora Stanisława Janusza Rogali skierowane do wszystkich nauczycieli. Krótki program kabaretowy przygotowany przez uczniów pokazał, że młodzi aktorzy coraz swobodniej czujący się na scenie, bardzo wiarygodnie zaprezentowali krótkie scenki z życia szkoły. Zachowanie uczniów podczas przerw i lekcji oraz nauczycieli w pokoju podczas przerwy w sposób humorystyczny. Dzień ten upłynął w miłej i serdecznej atmosferze. Nie zabrakło życzeń i symbolicznej różyczki dla wszystkich pracowników oświaty w gimnazjum, złożonych w imieniu całej społeczności uczniowskiej przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców. Na koniec dyrektor poinformował że, część nauczycieli otrzymała Nagrody Dyrektora za wyróżniającą pracę dydaktyczno-wychowawczą. Ilość nagród świadczy o tym, że w Gimnazjum w Łucce jest wielu nauczycieli, którzy oprócz przekazywania wiedzy, znajdują jeszcze czas na zajęcia pozalekcyjne i pracę wychowawczą wśród, może nie zawsze pokornej, ale wspaniałej młodzieży gimnazjalnej.


Zobacz galerię zdjęć...   
Dodała ML

Mamy nowoczesną salę gimnastyczną po remoncie kapitalnym.

    W piątek 16 września nastąpiło uroczyste otwarcie sali gimnastycznej przy Gimnazjum w Łucce. Remont obiektu rozpoczął się w lipcu 2011 roku, a zakończył 31 sierpnia 2011r.
   Symboliczną wstęgę przecięli: byli dyrektorzy Szkoły Podstawowej w Łucce Helena Krzyżanowska oraz Zdzisław Waśkowski, radni Gminy Lubartów Sławomir Foltyn i Krzysztof Rodak oraz dyrektor Gimnazjum w Łucce Stanisław Janusz Rogala.
   Nastąpiło oddanie do użytku społeczności szkolnej nowoczesnej sali sportowej, co jest bardzo ważnym wydarzeniem dla rozwoju dzieci i młodzieży. Przy dokumentacji projektowej dotyczącej remontu kapitalnego oraz rozbudowy uczestniczył dyrektor gimnazjum, który wziął pod uwagę wszystkie sugestie przyszłych użytkowników tej sali gimnastycznej. Obiekt ten to sala sportowa jednonawowa, parterowa. Wymiary to 29,5m x 17m. Wysokość w świetle konstrukcji – 7,5m. Całkowita powierzchnia – 502m2. "Mam nadzieję i jestem dogłębnie przekonany, że następne pokolenia potwierdzą zgodnym chórem, iż remont kapitalny sali gimnastycznej oraz przyszła rozbudowa, to była rzeczywiście dobra i mądra decyzja radnych Gminy Lubartów oraz znak przychylności Wójta Gminy Lubartów Krzysztofa Kopyścia." - mówił podczas uroczystego otwarcia dyrektor Gimnazjum w Łucce. Na te prace Gmina Lubartów uzyskała dodatkowe środki finansowe. Pochodzą one z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2011. Pieniądze przyznane zostały decyzją Strony Samorządowej Zespołu ds. Edukacji, Kultury i Sportu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego w dniu 16 czerwca br.


Zobacz galerię zdjęć...   
Dodała ML

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

    No i stało się ! Pierwszego września 2011 roku o godzinie 11:30 pan dyrektor Janusz Rogala – wypowiedział sakramentalną formułkę „Rok szkolny uważam za otwarty!”
   Klas pierwszych w roku szkolnym jest dwie, od „a” do „b”. Radę Pedagogiczną zasilili nowi nauczyciele: pani Patrycja Mysiak – język angielski i pan Tomek Węgrzyn – matematyka. Powróciła też na łono gimnazjum pani Aneta Głębocka.
   W roku szkolnym 2011/2012 oferta edukacyjna naszego Gimnazjum bardzo się wzbogaciła. Nie tylko klasy trzecie mają zajęcia edukacyjne z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, chemii, geografii, biologii oraz historii ale również uczniowie z klas młodszych spotykają się na zajęciach z języka polskiego, matematyki, zajęciach fizyka w praktyce, zajęciach z języków obcych i muzycznych oraz zajęciach sportowych każdego dnia pracy gimnazjum.
    Życzymy wszystkim uczniom sukcesów w nowym roku szkolnym.

Zobacz galerię zdjęć...   
SJR

Remont sali gimnastycznej w Gimnazjum w Łucce.

    Po 20 latach eksploatacji przestąpiono w lipcu 2011 do remontu sali gimnastycznej. W zakres remontu weszły następujące prace: wymiana instalacji oświetleniowej wraz z lampami, wymiana naświetli oraz okien (instalacja nowoczesnych dwuwarstwowych systemów okiennych obniży efekt utraty ciepła), wymiana drzwi wewnętrznych sali oraz demontaż przestarzałej instalacji ciepłowniczej i montaż nowych grzejników z energooszczędnymi głowicami zaworów. Pomieszczenia zostaną pomalowane a parkiet po cyklinowaniu otrzyma nowy lakier i linie poszczególnych boisk.
   Sala otrzyma również nowy sprzęt sportowy do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej, zgodny z nowymi wymaganiami oraz dostosowany do uczniów szkoły podstawowej jak i gimnazjum (regulowana wysokość tablic do kosza oraz regulowana wysokość siatkówki dla dziewcząt i chłpców).
   Remont poprawi nie tylko estetykę sali gimnastycznej ale również ekonomie jej eksploatacji (mniejsze straty ciepła jak również tańsze i lepsze oświetlenie). Ponadto poprawi się jakość pracy nauczycieli wychowania fizycznego i warunki nauki tego przedmiotu bardzo ważnego dla młodych obywateli naszej społeczności.


Zobacz galerię zdjęć...   
Opracował i zdjęcia wykonał Stanisław Janusz Rogala