Archiwum Gimnazjum w ŁucceRok szkolny: 2010/2011
„Ocalić od zapomnienia”

    Tymi słowami rozpoczęto pożegnanie tegorocznych absolwentów naszego gimnazjum. Trzecioklasistów żegnała Dyrekcja szkoły, władze samorządowe, rodzice, nauczyciele i przedstawiciele klas młodszych.
   Trzy lata minęły szybko, ale miejmy nadzieję pozostaną na zawsze w pamięci naszych wychowanków. To była myśl przewodnia wystąpienia Pana Dyrektora Stanisława Janusza Rogali. Za opiekę, naukę i okazane serce dziękowała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Marta Bartkowicz. Podczas akademii wręczono statuetki „Absolwenta Gimnazjum 2011” wyróżniającym się uczniom klas trzecich. Najlepszych gimnazjalistów, laureatów konkursów nagrodzono dyplomami, podziękowaniami i oklaskami. Czas absolwentów w gimnazjum już minął, ale zaczyna się nowy etap w ich życiu, otwierają się przed nimi nowe wyzwania, perspektywy i przyjaźnie.
   Życzymy im wszystkiego najlepszego i mamy nadzieję, że odwiedzą mury naszej szkoły. Natomiast uczniowie klas I i II żegnają się tylko na okres wakacji. Radość spowodowana nadchodzącą wolnością i beztroską udzieliła się wszystkim. Przed Dyrekcją szkoły, gronem pedagogicznym i społecznością zaprezentowali się najlepsi uczniowie z poszczególnych klas oraz laureaci konkursów. Naszym wychowankom życzymy odpoczynku, pięknej pogody i niezapomnianych wrażeń.


Zobacz galerię zdjęć...   
SJR

Gimnazjaliści z Łucki najlepsi na Turnieju Ligi SumiBOT

    W pierwszym w Lublinie turnieju SumiBOT 3 czerwca o godz. 13.00 stanęła do rywalizacji młodzież z sześciu gimnazjów z naszego regionu. Gimnazjaliści musieli popisać się umiejętnością sterowania robotami mobilnymi SumiBOT.
Roboty, które są w posiadaniu sześciu gimnazjów rywalizowały w czterech konkurencjach. Pierwsza polegała na odnalezieniu na ringu przeszkody i wypchnięciu jej poza ring. W drugiej robot ma za zadanie zlokalizowanie i wypchnięcie poza ring dwóch przeszkód. W trzeciej konkurencji roboty walczą ze sobą, sterowane oczywiście przez ucznia. Ostatnią konkurencją był Freestyle, gdzie każdy robot mógł popisać się różnymi niekonwencjonalnymi umiejętnościami, które wykraczają poza ramy wcześniejszych konkursowych kategorii.
Jest to idealny sposób żeby zainteresować uczniów nowymi technologiami: robotyką czy mechatroniką a kolejnym krokiem powinno być samodzielne konstruowanie robotów. Może to być w przyszłości wybór bardzo poszukiwanego zawodu technik mechatronik.
W turnieju walczyły drużyny z gimnazjów z Lublina, Sahrynia k. Hrubieszowa, Łucki k. Lubartowa i Jastkowa. Zwycięzcą i zdobywcą pierwszego miejsca została drużyna Gimnazjum w Łucce, której opiekunem jest dyrektor gimnazjum Stanisław Janusz Rogala. Roboty dydaktyczne wspomagające naukę projektowania algorytmów dostarczyła warszawska firma Mechatronic. Podobne turnieje odbywają się w całej Polsce. Gratulacje złożyli oraz nagrody wręczyli dyrektor Jacek Misiuk z LCEZ w Lublinie oraz prof. Paweł Droździel z Politechniki Lubelskiej.


Zobacz galerię zdjęć...   
Opracowanie: St. J. Rogala

SU w Domu Małego Księcia

    Dnia 13.06.2011r. Samorząd Uczniowski pod opieką pani Ewy Budzyńskiej-Filipowicz udał się do Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Celem wyjazdu było przekazanie pieniędzy, które uczniowie naszej szkoły zbierali w różnego typu akcjach społecznych. Przedstawiciele zostali oprowadzeni przez tamtejszą pracownicę po całym ośrodku. Dzięki temu mogli poznać funkcjonowanie i historię obiektu.
   Hospicjum działa od 1997 r. po to, aby objąć domową opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Daje im fachową pomoc i opiekę specjalistów. Służy także pomocą rodzicom i rodzeństwu małych Pacjentów. Wszechstronne wsparcie w ostatnim okresie życia dziecka, jak również w okresie żałoby, jest bardzo potrzebne jego bliskim. Dwa lata temu jego siedziba została przeniesiona na ulicę Lędzian.


Zobacz galerię zdjęć...   
Klaudia Gontarczyk kl. IIa, Aleksandra Budzyńska kl. IIb

Zielona Szkoła w Bieszczadach

    W dniach 1-3.06.2011r. klasy drugie pod opieką pani Ewy Baran i pani Sylwii Włosek wyruszyły na pełną ekstremalnych przygód Zieloną Szkołę w Bieszczadach w Przysietnicy k. Brzozowa. Zatrzymaliśmy się w pensjonacie „Czardworek”, gdzie mogliśmy skorzystać z wielu atrakcji, które proponował ośrodek. Pod czułym okiem instruktorów uczestniczyliśmy w nauce jazdy konnej, skokach jarwaho, „lotach miotłowych”, zdobywaniu wieży skrzynkowej, zjeździe tyrolskim oraz zajęciach z astronomem połączonych z obserwowaniem gwiazd. Czas wolny urozmaicały nam ognisko z gulaszem birczańskim, dyskoteka, gry na świeżym powietrzu oraz spacery. Z wycieczki wróciliśmy z bagażem nowych, ekstremalnych doświadczeń, zmęczeni, ale uśmiechnięci i szczęśliwi.


Zobacz galerię zdjęć...   
Uczennice kl. II b

3 Maja

    Dnia 5 maja na terenie naszej szkoły odbyła się uroczystość związana z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja, w związku z tym uczniowie klas I przygotowali akademię pod opieką Pani Katarzyny Bartosiewicz i pana Piotra Jusiaka . Celem przedstawienia było przypomnienie społeczności szkolnej wydarzeń, które miały miejsce w tamtych latach. Uczniowie wystąpili w strojach z tamtej epoki. Wszyscy widzowie byli tym pozytywnie zaskoczeni. Głos zabrał również pan Dyrektor Stanisław Janusz Rogala, który przypomniał o powadze tego święta i o tym jak ważne jest ono dla Polski, naszej Ojczyzny.


Zobacz galerię zdjęć...   
Katarzyna Bordzoł, Ola Piwko kl. I

XI Konkurs Piosenki Angielskiej w Tarnobrzegu

16 kwietnia 2011 roku w Tarnobrzegu odbyły się eliminacje do XI Konkursu Piosenki Angielskiej. Organizatorami byli: Tarnobrzeski Dom Kultury oraz Szkoła Języków Obcych "WORD"
Komisja artystyczna w składzie:
Duncan Wakefield - Szkoła Języków Obcych "WORD";
Mariusz Ryś - muzykolog TDK;
Marian Zych - muzyk TDK;
nominowała do finału w kategorii "klasy gimnazjalne" - Aleksandrę Budzyńską - uczennicę Gimnazjum w Łucce.
Finał zaplanowano na dzień 30 kwietnia 2011 roku w Tarnobrzegu.


Opracowała mgr Ewa Wiącek

V Powiatowe Konkursy pamięci Agnieszki Osieckiej w Kocku

23 marca 2011 roku odbył się w Kocku V Powiatowy Konkurs Plastyczny poświęcony pamięci Agnieszki Osieckiej. Brali w nim udział uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnychpowiatu lubartowskiego. Patronat nad imprezą objęła p. Agata Passent - prezes Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej.
I miejsce zajął uczeń Gimnazjum w Łucce - Jakub Peterwas

Natomiast 24 marca 2011 roku odbył się również w Kocku V Powiatowy Konkurs Muzyczny poświęcony pamięci Agnieszki Osieckiej. Swoim zasięgiem obejmował tylko szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne powiatu lubartowskiego.
W kategorii "gimnazja" wyróżnienie otrzymała Aleksandra Budzyńska.


Zobacz galerię zdjęć...   
Opracowała mgr Ewa Wiącek

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Tęcza"

Uczniowie z Gimnazjum w Łucce po raz pierwszy wzięli udział Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tęcza". Przeprowadzony został przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Grafiki Akademie Sztuk Pięknych w Warszawie przez Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie .
Hasłem VIII edycji Konkursu był: "Fascynujący świat natury". W kategorii "gimnazjum" wzięli udział uczniowie: Anna Kopyść, Dominika Polit, Magdalena Tchórz, Karolina Namiota, Jakub Peterwas, Klaudia Gontarczyk, Małgorzata Radkiewicz i Monika Kozdroń.
20 marca 2011 roku Komitet Organizacyjny Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Tęcza" ogłosił wyniki edycji:
I miejsce - Jakub Peterwas
Wyróżnienia: Karolina Namiota, Dominika Polit
Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania.


Opracowała mgr Ewa Wiącek

Tulipany dla miłych Pań

Dzień Kobiet

~~ * ~~
A że Pan Bóg ją stworzył, a szatan opętał,
Jest więc odtąd na wieki i grzeszna i święta,
Zdradliwa i wierna, i dobra i zła,
I rozkosz i rozpacz, i uśmiech i łza...
I anioł i demon, i upiór i cud,
I szczyt nad chmurami, i przepaść bez dna.
Początek i koniec...

J. Tuwim

Najserdeczniejsze życzenia Paniom i Dziewczętom
składa męska część Gimnazjum w Łucce.


Walentynki 2011

    Walentynki to święto zakochanych, które obchodzone jest na całym świecie 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego. Możliwe, że zwyczaje związane z tym dniem nawiązują do starożytnego święta rzymskiego, zwanego Luperkaliami, obchodzonego 14 - 15 lutego ku czci Junony, rzymskiej bogini kobiet i małżeństwa.
   W naszym gimnazjum tradycyjnie swoją działalność uruchomiła"Poczta Walentynkowa". Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję do wyrażenia swoich sympatii, przesłania miłych życzeń czy wyznania skrywanych uczuć...


Poczytaj więcej...
Paulina Karczmarz, Olga Danił kl. IIA

"Radosne kolędowanie"

    W Centrum Kultury Południe w Radomiu na dzień 14.01.2011 r. zaplanowano II Festiwal Kolęd i Pastorałek "Radosne kolędowanie". Zgłosiło się do Festiwalu 126 osób tj. 37 wykonawców w tym 29 solistów i 8 zespołów z Radomia, regionu województwa a także i spoza: Białobrzeg, Pionek, Wierzbicy, z okolic Iłży, Parznic, woj. lubelskiego, Rudy Wielkiej, Jasieńca, Mariówki. Przesłuchania odbyły się 14.01.2011 r. o godz. 10:00. Wykonawcy zaprezentowali 2 utwory. Jury spośród wszystkich przesłuchanych wyłoniło 21 finalistów którzy 19.01.2011 r. o godz. 15:00 wystąpili w Koncercie Galowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Radosne Kolędowanie". Podczas Koncertu Galowego zostały wręczone nagrody i dyplomy za zajęcie poszczególnych miejsc oraz wyróżnienia, nagrodami były: odtwarzacze DVD, gitary, MP3, pendrive, zestawy rowerowe, torby podróżne, książki, maskotki oraz słodycze.
   Przyznano nagrody. W kategorii: Gimanzjum (Klasa 1-3), szkoły średnie II MIEJSCE zajęła ALEKSANDRA BUDZYŃSKA - uczennica naszego gimnazjum pod opieką p. Ewy Wiącek.

EW

Ferie zimowe 2011

    Gimnazjum w Łucce zaprasza uczniów do udziału w zajęciach organizowanych w czasie ferii zimowych.


Harmonogram zajęć.
ML

Jasełka 2010

  Dnia 22.12.2010 roku (środa) w naszej szkole odbyły się Jasełka przygotowane przez uczniów klas drugich pod opieką pani Ewy Baran. O oprawę muzyczną zadbał szkolny chór „La-Viva” pod dyrekcją pani Ewy Wiącek.
   Na uroczystość przybyli wszyscy zaproszeni goście: nowy wójt Gminy Lubartów Krzysztof Kopyść, dyrektor SZASz-u Tomasz Marzęda i proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Kol. Łucce ks. Krzysztof Krzyszczak, a także przedstawiciele rady rodziców.
   „…A ja czekam na Ciebie mój Jezu…” to motto tegorocznych Jasełek. Piękne stroje i wyśmienicie dobrana obsada aktorska zachwyciły wszystkich zebranych.

Opracowały: Klaudia Gontarczyk klasa II”a” i Ewelina Chudzik klasa II”b”

Zobacz galerię zdjęć...    Zobacz film


Andrzejki 2010 w Gimnazjum w Łucce


Zobacz galerię zdjęć...  
Foto: Anna Kopyść kl. III
 

I Jesienny Konkurs Piosenki Poetyckiej "Na strunach Poezji"

  W dniach 24-25 listopada 2010 roku od godziny 10.00 w Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie odbywał się I Jesienny Konkurs Piosenki Poetyckiej - "Na strunach Poezji". W konkursie wzięli udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz młodzieży wychowania pozaszkolnego miasta Lublin i powiatu lubelskiego.   Po przesłuchaniu wykonawców komisja konkursowa w składzie:
Przawodnicząca: prof. Andrea Jaworska (sława z dziedziny muzykologii - wydz. artystyczny),
Członkowie: dr Jarosław Cymerman (UMCS - teatrologia), mgr Agnieszka Kałakucka,
Sekretarz: mgr Marta Sudoł
nagrodziła następujących artystów w grupie szkól gimnazjalnych:


Wyróżnienia otrzymali: Eliza Polak, Zespół wokalny Gimnazjum nr 1
Opracowała: p. Ewa Wiącek

Zobacz galerię zdjęć...  
Foto: Anna Kopyść kl. III
 

Ojczyste Śpiewanie - Kurów 2010

  Dnia 17 października odbył się VII Przegląd Piosenki Patriotycznej i Niepodległościowej w Kurowie. W ubiegłym roku ten konkurs dla naszej szkoły odbył się, dzięki wspaniałej pracy naszej pani Ewy Wiącek, pod znakiem dużej przewagi wokalnej nad innymi zespołami. W tym roku również chcieliśmy odnieść podobny sukces. Wiele czynników wskazywało na to, że to nam się uda. Dziewczyny zaśpiewały wręcz profesjonalnie i otrzymały drugie miejsce. Uśmiechnięte wróciłyśmy do szkoły ze złotą paterą i dyplomem, gdzie powitał nas nasz pan dyrektor. W tym miejscu chciałybyśmy złożyć wielkie podziękowania pani Ewie Wiącek za trud włożony nasze kształcenie wokalne.

Opracowała Anna Kopyść kl. III

Zobacz galerię zdjęć...  
Foto: Anna Kopyść kl. III
 

Za Ojczyznę ...

  Grupa uczniów z naszego gimnazjum uczestniczyła w obchodach święta 11 Listopada w Kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia delegacji ze sztandarami ważnych organizacji m.in.: Policji, Straży Pożarnej, Stowarzyszenia Harcerzy, 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej. Następnie obejrzeliśmy występ uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie. Chór męski śpiewał pieśni patriotyczne, a uczennice profesjonalnie recytowały wzruszające wiersze. Następnie odbyła się msza św., a tuż po niej procesja do kościoła Ojców Kapucynów. Tam delegacje różnych organizacji działających w Lubartowie złożyli wieńce pod płytą marszałka Józefa Piłsudskiego. Wśród nich byli przedstawiciele wszystkich klas naszego gimnazjum wraz z nauczycielem historii Piotrem Jusiakiem oraz dyrektorem Gimnazjum w Łucce Stanisławem Januszem Rogalą.

Opracowały: Olga Danił, Paulina Karczmarz kl. IIa
Zobacz galerię zdjęć...  
Foto: Anna Kopyść kl. III
 


Obchody Święta Niepodległości

  Dnia 5 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 11 Listopada, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski pod opieką p. Ewy Budzyńskiej-Filipowicz. Gościliśmy na niej przedstawicieli Krajowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz członka Grupy Rekonstrukcji Historycznej 8 Pułku Piechoty p. Kamila Zydlewskiego. Całą uroczystość rozpoczęła przemowa dyrektora mgr Stanisława Janusza Rogali oraz odśpiewanie hymnu narodowego. Chórzystki z naszego gimnazjum pod opieką p. Ewy Wiącek zaprezentowały pieśni patriotyczne związane z odzyskaniem niepodległości przez naszą ojczyznę. Następnie pan Zydlewski przybliżył nam historię oblężenia Kocka i odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie byli bardzo zainteresowani przygotowanymi prezentacjami. Można powiedzieć, że była to niezwykła lekcja historii.

Opracowały: Olga Danił Paulina Karczmarz kl. IIa

Zobacz galerię zdjęć...  
Foto: Anna Kopyść kl. III
 

Ślubowanie uczniów kl. I

  Dnia 28 października 2010 w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas I. Uroczystość rozpoczęła się hymnem państwowym. Następnie nowi uczniowie złożyli przysięgę.
Po ślubowaniu dyrektor oraz inni goście wygłosili swoje przemówienia i rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu klasy Ib dotycząca przygód w nowej szkole. Uczniowie przygotowali również wiersze i wesołe piosenki. Następnie widownię bawiła klasa Ia przedstawieniem pod tytułem „I kujony i matołki wysiadują szkolne stołki”. Stremowanych pierwszaków swym wokalem wspierała uczennica klasy IIIb Katarzyna Foltyn. Opiekunkami uroczystości były wychowawczynie klas I Iwona Andrzejkiewicz i Barbara Jaszczuk przy współpracy z nauczycielką języka polskiego Katarzyną Bartosiewicz.
Tego samego dnia na terenie naszego gimnazjum miała miejsce dyskoteka, której głównym celem były otrzęsiny. W wejściu do sali każdy uczeń pierwszej klasy był „ pasowany ”. W nagrodę czekał na nich „specjalny” poczęstunek. Następnie uczniowie i ich wychowawcy musieli wykazać się sprytem i zwinnością w konkurencjach sportowych i nie tylko… Po ostatecznym przyjęciu pierwszoklasistów do społeczności szkolnej przyszedł czas na zabawę przy muzyce. Otrzęsiny przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką Ewy Budzyńskiej-Filipowicz.

Opracowały: Noemi Pucek i Kamila Błaszczak kl. I

Zobacz galerię zdjęć...  
Foto: Anna Kopyść kl. III
 

Dzień Edukacji Narodowej 2010

  Dzień Edukacji Narodowej jest państwowym świętem oświaty i szkolnictwa. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z idei króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W środę, 13 października 2010 roku, uczniowie naszej szkoły, pod opieką mgr Katarzyny Bartosiewicz i mgr Ewy Wiącek, przygotowali akademię z okazji Dnia Nauczyciela. W przygotowaniu uroczystości szczególną inicjatywą wykazali się uczniowie klas pierwszych. O oprawę wokalno-muzyczną zadbał szkolny chór „La Viva”....

Opracowała: Klaudia Gontarczyk kl. IIa


Zobacz galerię zdjęć...     Czytaj więcej...
Foto: Anna Kopyść kl. III


Najlepsze życzenia

    Dziękujemy za pokazanie nam, że porażki mogą mas czegoś pożytecznego nauczyć, że gdy przeżywamy trudności możemy odkryć swą siłę, że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni.
   Dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły najlepsze, najserdeczniejsze i najcieplejsze życzenia zdrowia, wyrozumiałości oraz cierpliwości.


Uczniowie Gimnazjum w Łucce.

Deutschwagen w Gimnazjum w Łucce

    W piątek 01.10.2010 odwiedził nasze gimnazjum nadzwyczajny gość – p. Agnieszka Żółkowska ze swoim DEUTSCH-WAGEN-TOUR. Warsztaty odbywały się pod hasłem „ Deutsch ist einfach” – niemiecki nie jest trudny. Skierowane były do uczniów klas pierwszych, którzy niespełna miesiąc temu rozpoczęli naukę tego języka. To właśnie dla nich, na zaproszenie p. Ewy Baran – nauczyciela języka niemieckiego, przyjechał Deutschwagen...


Zobacz galerię zdjęć.     Czytaj więcej.
Opracowały: Uczennice kl. I

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

Dnia 1 września bieżącego roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2010/2011. Uroczystość przygotowali uczniowie klas drugich pod opieką pani Ewy Baran. Obecni byli nauczyciele, pracownicy szkoły, dyrektor oraz zaproszeni goście: ks. proboszcz tutejszej parafii Krzysztof Krzyszczak, dyrektor Zespołu Administracyjnego Szkół w Lubartowie mgr Tomasz Marzęda i rodzice.
Po przywitaniu wszystkich obecnych głos zabrał dyrektor gimnazjum mgr Stanisław Janusz Rogala. Następnie swoje słowa do uczniów skierowali goście: pan Tomasz Marzęda oraz ks. Krzysztof Krzyszczak. Na koniec uczniowie zaprezentowali część artystyczną.
Występy młodych artystów dały nam chęć i motywację do dalszej pracy w roku szkolnym 2010/2011.


Opracowały: Uczennice klasy II b