Archiwum Gimnazjum w ŁucceRok szkolny: 2009/2010
ZIELONA SZKOŁA- FAJNA JEST !!!!!


Dnia 09.06. klasa I „B” rozpoczęła trzydniową przygodę z Zieloną Szkołę w Janowie Lubelskim. Był to wspaniały wypoczynek wśród lasów, w pobliżu Zalewu Janowskiego. Atrakcje przygotowane dla nas sprawiły, że wróciliśmy wypoczęci, pełni wrażeń i sił do pracy. Mieliśmy okazję zapoznania się m.in. z wyglądem kolejki wąskotorowej, hodowlą konika biłgorajskiego, warunkami lasu torfowiskowego w rezerwacie Imielny Ług, czy lepieniem garnków z gliny w pracowni garncarskiej. Pogoda była przepiękna, więc trudno było oprzeć się kąpielom zarówno wodnym i słonecznym. Zwiedziliśmy też urocze miasto – Janów Lubelski a w nim: Kaplicę św. Antoniego, Kościół p.w.św. Jana Chrzciciela, Browar Janowski, oraz Źródlisko,w którym co roku w Wielki Piątek przed wschodem słońca zwyczaj nakazuje obmycie się i zaczerpnięcie źródlanej wody z wiarą w jej nadzwyczajne właściwości. Duże wrażenie wywarły na nas pokazy sokolnicze, mieliśmy okazję zapoznać się ze sztuką układania sokołów, i przyjrzeć się z bliska tym pięknym drapieżnikom. Wieczory spędzaliśmy przy ognisku z kiełbaskami lub w dyskotece.


Opracowały: Grudzień Paulina i Chudzik Ewelina (kl. Ib)

Karta motorowerowa


W niedzielę dnia 30 maja 2010r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Lublinie, podczas Dnia Otwartego uczniowie naszego gimnazjum zdawali egzaminy na kartę motorowerową:
- egzamin teoretyczny
- egzamin praktyczny
Wszyscy, którzy odważyli się sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w obecności egzaminatorów z ośrodka egzaminowania kierowców - zdali i otrzymali uprawnienia do kierowania motorowerami.

Uczniowie chętni mieli również możliwość zdawania egzaminów na terenie naszego gimnazjum.
Małgorzata Liszewska

Wyjazd do Filharmonii i Ogrodu Botanicznego


    Dnia 12 maja 2010 roku uczniowie klas pierwszych pod opieką Pani Ewy Budzyńskiej-Filipowicz, Pani Ewy Baran, Pani Ewy Wiącek i Pani Barbary Jaszczuk uczestniczyli w wycieczce do Lublina.
    Około godziny 9.00 dojechaliśmy na pierwszy etap podróży do Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniawskiego. Spektakl ukazywał życie oraz twórczość słynnego, polskiego kompozytora i pianisty Fryderyka Chopina.
    Drugim etapem wycieczki był Ogród Botaniczny. Tutaj mieliśmy okazję podziwiać piękną zieleń i roślinność objętą ochroną...

TEKST: Klaudia Gontarczyk; Foto: Olga Danił - kl. Ia
 - Czytaj więcej...   - Czytaj jeszcze więcej... 


Parada Schumana 2010


Dnia 8 maja bieżącego roku uczennice Gimnazjum w Łucce pod opieką pana Adama Wasaka i pana Sławomira Ejsmentewicza uczestniczyły w kolejnej edycji Parady im. Roberta Schumana. Usłyszeliśmy przemowy ważnych osobistości ze świata polityki m.in. prezydent Warszawy Pani Hanny Gronkiewicz-Waltz, pana Tadeusza Mazowieckiego oraz pana Piotra Pawłowskiego. Uczestników pochodu rozbawiali błaźni i cyrkowcy. Ich atrybutami były szczudła i współcześnie nieużywane rowery wyróżniające się wielkim kołem z przodu. Dla uczczenia kolejnego Dnia Europy przygotowano tort z wizerunkiem Roberta Schumana i wypuszczono w powietrze setki balonów. Ten dzień zapamiętamy jako radosny i pogodny. Mamy nadzieję na powtórkę tej zabawy w kolejnych latach.

Autorki: Paulina Karczmarz, Klaudia Gontarczyk - kl. Ia  - Czytaj więcej... 


Święto Konstytucji 3 Maja


Święto Konstytucji 3 Maja jest bardzo ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka - przypomina o tożsamości i odrębności narodowej. Z tej okazji dnia 4 maja 2010r. odbył się w naszej szkole apel poświęcony 219 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystości wzięli udział uczniowie z klas III pod kierownictwem nauczyciela Pawła Pawłowskiego. Na początku akademii głos zabrał dyrektor szkoły, następnie uczniowie pokazali krótki program artystyczny. Całość uroczystości uświetniły utwory muzyczne zaprezentowane przez szkolny chór „La Viva” kierowany przez mgr Ewę Wiącek.

Tekst: Jolanta Kowalak; Fotografia: Angela Więsek


Laureatki konkursów
o II wojnie światowej


    Uczniowie naszej szkoły licznie przystąpili do konkursu zorganizowanego przez Urząd Gminy w Lubartowie we współpracy ze Szkołą Podstawową i Gimnazjum w Skrobowie.
     W kategorii prac literackich na wspomnienia z czasów II wojny światowej I miejsce zajęła Anna Kopyść (klasa IIB), II miejsce- Klaudia Gontarczyk (klasa I A), a III- Magdalena Tchórz (Klasa II A), przygotowane przez mgr Ewę Budzyńską-Filipowicz.
    W konkursie plastycznym na plakat o tematyce związanej z Armią Krajową również triumfowały uczennice naszej szkoły – I miejsce zajęła Kinga Borzęcka (klasa III C), zaś II miejsce-Sabina Kowalik (klasa III C), obie opieką merytoryczną mgr Ewy Wiącek.

    Wręczenie nagród odbyło się dnia 21.04.2010 roku w trakcie uroczystości z okazji 65 rocznicy ucieczki żołnierzy AK z I oficerskiego obozu internowanych w Szkole Podstawowej w Skrobowie.
Laureatkom serdecznie gratulujemy sukcesu!

 Czytaj więcej... 
Tekst - mgr Ewa Budzyńska-FilipowiczKatastrofa w Smoleńsku
Cześć i chwała ofiarom...


Zobacz: Galeria zdjęć.
Fotografia - Angela Więsek


Dnia 14 kwietnia 2010 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski pod opieką mgr Ewy Budzyńskiej-Filipowicz, mgr Ewy Piętki oraz mgr Ewy Wiącek. Poświęcony był pamięci ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, jego małżonka Maria Kaczyńska oraz elita narodu polskiego. Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły, mgr Janusz Rogala. Następnie, po wystąpieniu honorowego gościa - wójta Gminy Lubartów, pana Janusza Bodziackiego - uczniowie zaprezentowali ...

 Czytaj więcej... 
Tekst - mgr Ewa Budzyńska-Filipowicz

Prezydent Lech Kaczyński -  Czytaj ... 
Pierwsza Dama Maria Kaczyńska -  Zobacz prezentację... Misterium Paschalne


30 marca 2010 roku w naszej szkole odbyło się Misterium Paschalne. Tegoroczne przedstawienie miało charakter Drogi Krzyżowej. Aktorzy z powagą i wielkim zaangażowaniem rozważali każdą jej stację. Reszta uczniów wraz z nauczycielami ze względu na podniosłość sytuacji, uważnie obserwowało drogę Męki Pańskiej. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klas III pod kierunkiem pani Anety Turzańskiej, pani Ewy Wiącek i chóru szkolnego „La Viva”.

Tekst: Angela Więsek, ... - kl. IIIa


Zwyczaje Świąt Wielkanocnych


Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Poprzedzający tę święta tydzień, stanowiący okres wspominania najważniejszych dla wiary chrześcijańskiej wydarzeń, nazywany jest Wielkim Tygodniem. Ostatnie trzy doby tego tygodnia: Wielki Czwartek od wieczora, Wielki Piątek, Wielka Sobota i Niedziela Zmartwychwstania stanowią Triduum Paschalne...

Przygotowanie - Klaudia Gontarczyk kl. Ia.
 Czytaj więcej... 


Lodowisko „IceMania”


Dnia 26 marca 2010r. klasa Ia kolejny raz pojechała na lodowisko „IceMania” w Lublinie. Grupa młodzieży wraz z wychowawczynią i rodzicem wyjechała o godzinie 15.00. Na miejscu wszyscy wypożyczyli łyżwy i zaczęliśmy jeździć. Lód był świeżo gładzony, co wielu z nas utrudniło jazdę. Nie wszyscy umieli jeździć , więc było dużo upadków. Uczniowie podczas mile spędzanego czasu zawierali także nowe znajomości. Dziewczyny często robiły zdjęcia i były bardzo wesołe. W momencie, gdy skończył się nam czas jazdy, wszyscy byli bardzo zmęczeni. Większość uczniów chciała jechać od razu do domu, więc już nie robiliśmy sobie więcej przyjemności. Dzięki takiemu wyjazdowi młodzież odpoczęła od codziennego stresu i nauki. Trochę sportu i rozrywki wystarczyło, żeby każdy był uśmiechnięty i wesoły.

Film: J. Komer Ia, M. Reszka Ib
Artykuł: Paulina Karczmarz kl Ia
 Czytaj więcej...      Zobacz film...     Zobacz galerię...    


Akademia Złota 9


Członkowie naszego klubu europejskiego ,,Eurosa” biorą udział w kolejnej edycji ,,Akademii Złotej 9”, która jest wyjątkową propozycją edukacyjną skierowaną do młodzieży szkól gimnazjalnych i średnich Lubelszczyzny. Projekt ten to wspólna inicjatywa Klasztoru Ojców Dominikanów w Lublinie oraz Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw.

Przygotowanie - EUROSA.
 Czytaj więcej... 


Spotkanie z policjantką Anną Prus


Dnia 04.02.2010 roku (czwartek) odbyło się spotkanie z Panią Sierżant Anną Prus. Pani Prus pracuje w wydziale od spraw osób nieletnich i młodzieży. Tego dnia pani policjantka odbyła spotkania z poszczególnymi klasami pierwszymi naszej szkoły. Pani sierżant powiadomiła nas o tym, jaka jest nasza odpowiedzialność za różne czyny. Dowiedzieliśmy się także, kiedy czyn jest wykroczeniem, a kiedy przestępstwem oraz o wieku, od którego sami zaczynamy ponosić konsekwencje prawne. Na zakończenie podziękowaliśmy Pani Prus za spotkanie.

Przygotowała Klaudia Gontarczyk kl. Ia
 Czytaj więcej... 


Jasełka 2009


Dnia 22 grudnia 2009 roku w Gimnazjum w Łucce odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Wśród zaproszonych gości na uroczystość przybył Dyrektor Samorządowego Zespołu Administracyjnego Szkół w Lubartowie Pan Tomasz Marzęda oraz Proboszcz Parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Kol. Łucce ksiądz Krzysztof Krzyszczak.

Przygotowała Klaudia Gontarczyk Ia,
Autorzy albumu: Michał Machul IIIa i Arkadiusz German IIIa
 Czytaj więcej... 


Tradycje Bożego Narodzenia


Najważniejszym momentem kolacji wigilijnej jest łamanie się opłatkiem. Obyczaj ten mówi, że opłatek zapewnia dostatek chleba na przyszły rok. Symbolizuje także zgodę i przebaczenie.

Przygotowała Klaudia Gontarczyk kl. Ia
 Czytaj więcej... 


„Opowieści wigilijne”


Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie ogłosił XI Powiatowy Konkurs Plastyczno- Literacki pt. ,,Opowieści wigilijne’’. Jury oceniało w kategoriach:

  1. Szkoły podstawowe
  2. Gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne
  3. Prace plastyczne, literackie
  4. Formy przestrzenne: szopki, gwiazdy betlejemskie

W kategorii: gimnazjum z naszej szkoły wzięły udział uczennice z klasy I wykonując prace przestrzenne- szopki. Jury w tej kategorii przyznawało tylko wyróżnienia. Uczennica z Gimnazjum w Łucce- Klaudia Gontarczyk otrzymała wyróżnienie- przyznano nagrodę: Książkę i dyplom. Podsumowanie odbyło się dnia 17 grudnia 2009 roku w PMDK w Lubartowie.

Opracowała p. Ewa Wiącek


„Szczodraki”


Chór „La Viva” z Gimnazjum w Łucce brał udział w eliminacjach do Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Szczodraki”, który miał miejsce w Lublinie dnia 19 grudnia 2009 roku. Kategorie obejmowały: soliści, zespoły wokalne, zespoły wokalnoinstrumentalne oraz chóry. Dodatkowo kategorie obejmowały grupy wiekowe: Od 7-13 lat, 14-16 lat i dorośli. Każdy z uczestników prezentował dwa utwory. Chór „La Viva” wykonał dwie kolędy: „Dzisiaj w Betlejem” oraz „Nie było miejsca dla Ciebie„. Po wysłuchaniu przez komisję 73 wykonawców w tym: 48 solistów, 10 chórów, 5 zespołów wokalnych i 7 duetów głoszono wyniki. Chór „La Viva” z Gimnazjum w Łucce otrzymał wyróżnienie (wręczone były nagrody rzeczowe i dyplomy).

Opracowała p. Ewa Wiącek


„Pamięci Agnieszki Osieckiej”


Dnia 11 marca 2010 roku uczennice z Gimnazjum w Łucce wzięły udział W IV Powiatowym Przegłądzie Piosenki poświęconej pamięci Agnieszki Osieckiej. Konkurs miał miejsce w Kocku, w Liceum Ogólnokształcącym. Kotegorie podzielone były na: gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Gimnazjum w Łucce reprezentowały trzy uczennice (wg regulaminu): Karolina Kisiel, Milena Pytka, Kaja Urbanowicz. Po ogłoszeniu wyników przez jury Karolina Kisiel otrzymała wyróżnienie. Nagrodzonym wręczono książki oraz dyplomy.

Opracowała p. Ewa Wiącek


„VI Przeglad Piosenki Patriotycznej i Niepodległościowej”


W dniu 18 listopada 2009 r. zespół „La Viva” z Gimnazjum w Łucce brał udział w zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Kurowie VI Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Niepodległościowej.
W kategorii zespoły: I miejsce zdobył zespół „La Viva” z Gimnazjum w Łucce przygotowywany przez p. Ewę Wiącek.

Przygotowała p. Ewa Wiącek -  Czytaj więcej... 
Fotografie pochodzą z witryny Urzędu Gminy Kurów„Andrzejki 2009 w Gimnazjum w Łucce”


 19.11.09r.


„Święto Niepodległości - 2009”


 10.11.09r. Gimnazjum w Łucce


Dnia 10 listopada 2009 roku w naszej szkole odbył się apel poświęcony rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, przygotowany przez uczniów klas 2 i 3 oraz chór szkolny pod kierownictwem nauczycieli mgr Ewy Piętki i mgr Ewy Wiącek. Uroczystość rozpoczął p. dyrektor mgr St. J. Rogala, witając wszystkich zebranych. Akademia przebiegała w podniosłej atmosferze.
W dniu 11 listopada 2009 roku trzyosobowe delegacje ze wszystkich klas Gimnazjum w Łucce udały się na mszę św. w intencji Ojczyzny odprawioną w kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie. Na początku mszy uczniowie II Liceum ogólnokszałcącego w Lubartowie pokazali przygotowany występ, który nawiązywał do obchodzonego święta. Po mszy uczniowie wraz z dyrektorem Januszem Rogalą udali się z procesją do kościoła Ojców Kapucynów w Lubartowie. Tam przedstawiciele szkół oraz innych instytucji złożyli wieńce pod tablicą upamiętniającą Marszałka Józefa Piłsudskiego.
    11.11.09r. Lubartów„Ślubowanie uczniów klas I - 2009/10”

 22.10.09r.

„Dzień Edukacji Narodowej 2009”

 14.10.09r.

„Sztafetowe biegi przełajowe”

 30.09.2009r.

  Dnia 30 września br. w ramach Powiatowej Gimnazjady odbywały się w Lubartowie sztafetowe biegi przełajowe. W kategorii dziewcząt zwyciężyła sztafeta z Gimnazjum nr 1 w Lubartowie przed sztafetą z Gimnazjum w Kocku. Wśród chłopców zwyciężyła sztafeta z Gimnazjum w Woli Sernickiej przed Gimnazjum nr 1 w Lubartowie. Dziewczęta z Gimnazjum w Łucce zajęły VI , a chłopcy V miejsce.


„Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010”


01.09.09
Powrót na stronę główną